پیچ رولپلاک نما

نمای سنگی اگر چه جزو زیباترین نماهاست اما به دلایل مختلف و در اثر گذشت زمان سنگ ها دچار شکستگی و ریزش شده و خطراتی را برای ساکنان و عابران به دنبال خواهد داشت.

عدم استفاده از ملات و سیمان درجه یک، استفاده از سنگ نامرغوب، عدم تثبیت یا اسکوپ نکردن سنگ نما، نشست ساختمان، ریختن سیمان خشک روی ملات پشت سنگ، ریختن نخاله لا به لای ملات، نشستن خاک برش کاری بر پشت سنگ، نفوذ آب به پشت نما، تغییرات جوی و انبساط و انقباض حاصل از گرما و سرمای هوا، نفوذ آلودگی هوا و ذرات معلق هوا در سنگ، باران اسیدی، لرزش، زلزله، باد، تند باد و طوفان و… از عوامل فرسودگی، جدا شدن سنگ، ترک خوردن و ریزش سنگ نمای ساختمان می باشد.

Rollpack

اولین نشانه های خطر با ایجاد ترک روی سنگ یا جدا شدن و سقوط گوشه ای از آن بروز می کند، در این حالت لازم است قبل از هر گونه حادثه و پیش آمدن خسارت مالی و جانی نسبت به تثبیت سنگ ها اقدام کنیم. پیچ و رولپلاک سنگ نما راهکاری سریع، آسان و به صرفه برای ایمن سازی، استحکام بخشی و جلوگیری از ریزش سنگ نما می باشد.

برای مقاوم سازی با دریل های مخصوص سنگ را سوراخ کرده و با استفاده از رولپلاک های ویژه سنگ را به دیوار پیچ می کنند، در این حالت در صورتی که ملات پشت سیمان هم بر اثر فرسایش از بین برود، سنگ از دیوار جدا نخواهد شد.

امروزه با کمک تکنیک های کار با طناب و راپل تثبیت سنگ بنا دردسرهای گذشته را ندارد و به راحتی و بدون نیاز به تجهیزات جانبی همچون داربست و بالابر، عملیات سوراخکاری و پیچ و رولپلاک انجام می شو.

 

بهتر است بدانید: نماشویی بدون داربست

رولپلاک چیست؟

رولپلاک یک بست است که از پایه، نگهدارنده و لنگر تشکیل شده است. قسمت انبساط از فایبرگلاس ساخته شده است و به عنوان هسته برای اتصال دهنده های مختلف عمل می کند. بسته به هدف مورد نظر می تواند پیچ یا میخ باشد.

پیچ­ها با یک لایه ضد خوردگی پوشانده شده­اند و میخ­ها با گالوانیزه کردن از خوردگی محافظت می کنند. به دلیل پیچ­های مارپیچی که رو پایه­ های آن قرار دارد رولپلاک داخل دیوار نمی رود به همین علت باید با مته دیوار سوراخ شده و گیره پلاستیکی وارد دیوار شود.

 

مشخصات فنی رولپلاک ها

ساخت بست­های نما یا رولپلاک­های نما باید با استانداردهای GOST 56707-2015 برای سیستم­های عایق حرارتی نما مطابقت داشته باشد. با توجه به الزامات، محصولات باید نسوز، مقاوم در برابر تأثیرات آب و هوایی، مقاوم در برابر ضربه و مقاوم در برابر سرما باشند.

رولپلاک­های نما با شاخص­های زیر مشخص می شوند:

  • درجه چسبندگی بالایی با هر شی داشته باشند.
  • محصولات پیچ رولپلاک باید دارای مقاومت در برابر اختلاف دما از 40- تا 80+ درجه هستند.
  • پایه پلاستیکی به رطوبت واکنش نشان نمی دهد، میله فلزی تحت درمان ضد خوردگی قرار می گیرد.
  • در اثر تغییرات دمایی ناگهانی ترک نمی خورد.

پیچ رولپلاک از نظر مواد تولیدی، ساختار، کاربرد و ابعاد با هم متفاوت هستند و حدودا آن­ها حجم باری  بین 200 تا 400 کیلوگرم را تحمل می کنند. با توجه به نوع ساختار پیچ­ها می توانند کاربردهای مختلفی هم داشته باشند. سر پیچ رولپلاک به اشکال مختلفی مانند صلیب و شش گوشه هستند.

 

مزایای استفاد از پیچ رول پلاک در نما ساختمان

از عواملی که باعث استفاده از پیچ رولپلاک می شود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش هزینه های اضافی بعد از نصب نما
  • افزایش طول عمر سنگ نما ساختمان­ها
  • اجرای آن در کوتاه ترین زمان ممکن

متخصصین این کار استفاده از پیچ ­های دو سو را به جای پیچ­های چهارسو پیشنهاد نمی کنند، زیرا این کار باعث می شود که در هنگام بستن آن توسط پیچ بندها دچار مشکل شود و از سرتمه آن جدا شده و راپل کار را خسته کند که این کار باعث افزایش ساعت کاری آن­ها میشود.

چه ساختمان هایی نیاز به پیچ و رولپلاک سنگ نما دارند؟

تقریبا تمام سازه هایی که نمای آنها سنگی بوده و سنگ ها اسکوپ نشده باشند نیاز به تثبیت سنگ با پیچ و رولپلاک دارند. هر چه از عمر بنا بیشتر گذشته باشد آثار فرسایش در سنگ بیشتر بوده و خطر ریزش را بیشتر می کند، به همین خاطر توصیه می شود ساختمان هایی که عمر نمای سنگ آنها از 10 سال گذشته قبل از ریزش نسبت به تثبیت سنگ نما اقدام کنند.

 

چه مواقعی استادکاران کار در ارتفاع به کمک شما می آیند؟

– وقتی که می خواهید کار شما سریع تر انجام شده و در زمان و هزینه نصب و جمع آوری داربست صرفه جویی کنید.

– وقتی که فرصت و حوصله دوندگی برای گرفتن مجوزهای مربوط به نصب داربست را ندارید.

– وقتی که نیاز به پیچ و رولپلاک دیوار کناری دارید و همسایه اجازه نصب داربست روی پشت بامش را نمی دهد.

– وقتی که نیاز به دسترسی به نقاطی دارید که دسترسی به آنها دشوار است.

در این زمان با ما تماس بگیرید، استاد کاران با استفاده از طناب های صنعتی، راپل و سایر تجهیزات مورد نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات تثبیت سنگ نمای ساختمان شما را انجام می دهند.

 

پیچ و رولپلاک نما

چه کارهایی انجام می دهیم؟

– پیچ و رولپلاک با پیچ های 6 سانتی گالوانیزه تا رطوبت و آب باران باعث زنگ زدگی پیچ ها نشود.

– زیباسازی و بتونه کاری روی پیچ ها همرنگ سنگ تا آثار تثبیت روی نما دیده نشود

– پیچ و رولپلاک سنگ نمای سرامیکی

– پیچ و رولپلاک سنگ نمای گرانیتی

– پیچ و رولپلاک سنگ نمای تراورتن

– پیچ و رولپلاک سنگ نمای مرمریت چینی

 

قیمت پیچ رولپلاک نما ساختمان

اگر شما می خواهید از رولپلاک برای نمای ساختمان خود استفاده کنید باید این را در نظر بگیرید که قیمت این پیچ­ها بستگی به جنس سنگ استفاده شده، طول و عرض ساختمان و … دارد. مسلما هر چقدر ساختمان عریض­تر باشد هزینه استفاده از رولپلاک نما بالاتر خواهد رفت و بالعکس.

به دلیل عوامل بسیاری مانند نوع پیج استفاده شده، متراژ نما و تعداد پیچ­هایی که استفاده خواهد شد و … نمی توانیم قیمت ثابتی را برای رولپلاک­ها در نظر بگیریم. از این رو برای نصب رولپلاک باید با مشاوران این کار در ارتباط باشید.

هزینه انجام پیچ و رولپلاک چقدر است؟

هزینه تثبیت سنگ نما با پیچ و رولپلاک به نوع سنگ، قطر سنگ، ضخامت سنگ، مساحت نما، ارتفاع کار سختی و آسانی دسترسی به آن و کیفیت پیچ و رولپلاک بستگی دارد. پس از تماس شما کارشناس گروه ایمن ارتفاع مهام به محل اعزام و پس از بازدید، هزینه پیچ و رولپلاک کردن سنگ نمای مورد نظر برآورد می گردد.

 

پیچ رولپلاک برای این که از شل شدن نما ساختمان جلوگیری کند بسیار موثر است. اگر شما هم مایل هستید از پیچ رولپلاک برای نمای ساختمان مورد نظرتان استفاده کنید می توانید با مشاوره گرفتن از متخصصین این کار به راحتی آن را انجام دهید.

به چه سوالاتی پاسخ می دهیم؟

معمولا سوالات بسیاری راجع به خدمات پیچ رولپلاک نما از جمله علت ریزش سنگ نما، نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما، پیچ و رولپلاک نما با طناب، قیمت رولپلاک نمای ساختمان، قیمت پیچ و رولپلاک نما در تهران، پیچ و رولپلاک نما بدون داربست و… وجود دارد که کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه می باشند.