ظاهر و شخصیت یک ساختمان به نمای بیرونی آن بستگی دارد و هر چه تمیزتر و چشم نوازتر باشد، نه تنها بر روحیه ساکنان و عابران تاثیر می گذارد که ظاهر محله را نیز زیباتر می کند.

نمای ساختمان هم مانند بدنه خودرو و لباس انسان نیاز به شستشو و تمیز کردن دارد چرا که گرد و غبار، ذرات معلق در هوا، آلاینده های ناشی از دود خودروها و کارخانجات و ترکیب آن با باران های اسیدی که بر سطح نمای ساختمان می نشیند باعث تیره و کدر شدن نمای ساختمان و از دست رفتن زیبایی آن می شود. علاوه بر این باقی ماندن آلاینده ها بر روی نمای ساختمان باعث می شوند به مرور در بافت و عمق نما نفوذ کرده و باعث آسیب های جدی به نمای ساختمان شده و از عمر آن کاسته شود. این آسیب تا حدی جدی است که در نماهای سنگی به ترک خوردن و شکستن سنگ می انجامد.

شستشوی دوره ای نمای ساختمان که به آن نماشویی نیز می گویند، نه تنها به شادابی روحیه انسان و تمیزی محل زندگی کمک می کند  و به ارزش ملک می افزاید، که جلوی خسارت ها و هزینه های ناشی از خوردگی و آسیب دیدگی نما و سطوح را هم می گیرد.

انواع مختلفی از روش های شستشوی نمای ساختمان وجود دارد که مهمترین آن عبارت است از شستشوی نما با واترجت، شستشوی نما با واتر سندبلاست،  شستشوی نما با اسید،  شسنشوی نما با پولیش و مواد نانو و شستشوی نما بصورت دستی.

شستشو با آب بوسیله دستگاه واترجت زمانی زمانی کاربرد دارد که جرم و کثیفی زیادی در نمای ساختمان وجود نداشته باشد. در صورتی که مدت زیادی ساختمان شسته نشده و جرم و لایه رسوبی در مدت زیادی روی نما انباشته شده باشد و یا در صورت وجود جسم سختی بر روی نماها و سطوح، از روش شستشوی واتر سندبلاست استفاده می شود. در این روش آب و ماسه با فشار بر روی سطوح پاشیده و جرم و آلودگی، رسوبات آهکی و حتی آثار زنگ زدگی از سطح نما لایه برداری می شود و رنگ و سطح نما به حالت اول بر می گردد.

نماشویی با روش های بیان شده، شستشوی کلیه سطوح از جمله شستشوی نمای شیشه ای، شستشوی نمای آجری، شستشوی نمای سیمانی، شستشوی نمای کامپوزیت، شستشوی نمای سنگی، شستشوی نمای رومی و… را در بر می گیرد.

در حال حاضر شستشوی نما سختی گذشته را ندارد و تکنیک های کار در ارتفاع انجام چنین کارهایی را آسان کرده و با یک تماس تکنسین باتجربه در زمینه نماشویی به محل اعزام و با بهره گیری از طناب و راپل عملیات شسشتو را بدون نیاز به اجاره و نصب داربست یا بالابر انجام می دهد.

 

چه ساختمان هایی نیاز به شستشوی نما دارند؟

– معمولا هنگام سنگ کاری، گرد و خاک ناشی از برش کاری سنگ ها بر روی نما و دیوارها نشسته و آنها را کدر می کند. همچنین هنگام سیمان کاری و یا سنگ کاری بر اثر بی دقتی سیمان بر روی سطح کار پاشیده شده و باقی می ماند و ظاهر کار را زشت می کند و با شستشو تمیزی و درخشندگی به نمای کار باز می گردد.

– ساختمان های قدیمی که نمای سنگی، سیمانی یا رنگ آمیزی شده آنها مدت زمان زیادی تمیز نشده باشد، بر اثر جرم و آلودگی رنگ نما تغییر می کند در این حالت با نماشویی و برداشتن لایه جرم می توان رنگ نما را به حالت قبل برگرداند.

– ساختمان هایی که نمای آنها شیشه ای و کامپوزیتی می باشد خیلی زود کثیف شده و لازم است به صورت دوره ای تمیز گردند.

 

چه مواقعی استادکاران کار با طناب به کمک شما می آیند؟

– زمانی که نیاز به شستشوی نمای ساختمان دارید و با یک محاسبه سرانگشتی به این نتیجه می رسید که زمان مورد نیاز برای شستشو از زمان نصب داربست کمتر است.

– زمانی که از دوندگی های  اداری خسته شده اید و حوصله برای گرفتن مجوز نصب داربست را ندارید.

– زمانی که نمی خواهید با نصب داربست برای عابران و همسایگان مزاحمت ایجاد کنید.

– زمانی که نیاز به شستشوی دیوار کناری دارید و همسایه کناری به شما اجازه نصب داربست روی پشت بامش را نمی دهد.

– زمانی که پس از پایان ساخت و ساز می خواهید دیوارهای جانبی و پشت بام همسایه ها و نقاطی که دسترسی به آنها مشکل است را تمیز کنید.

در این زمان با ما تماس بگیرید، تکنسین های آموزش دیده ما با استفاده از راپل، طناب و تجهیزات ایمنی، در کمترین زمان ممکن خدمات نماشویی مورد نیاز شما را با بهترین کیفیت انجام می دهند.

نماشویی واتر سندبلاست

چه کارهایی انجام می دهیم؟

– نماشویی و تمیزکاری ساختمان های نوساز

– شستشوی نمای ساختمان هایی با نمای سنگی، نمای شیشه ای، نمای کامپوزیتی، نمای سیمانی، نمای آجری و نمای رنگ آمیزی شده

– نماشویی مجتمع های اداری، تجاری، برج های مسکونی، آپارتمان ها تا ساختمان های کوچک دو یا چند طبقه

 

هزینه نماشویی چقدر است؟

هزینه نماشویی به مساحت نما، نوع نما، ارتفاع کار، انباشتگی لایه جرم و کثیفی، مدت زمان شستشو و دشواری دسترسی بستگی دارد. پس از تماس شما، یکی از کارشناسان گروه ایمن ارتفاع مهام در محل حاضر و پس از بازدید، هزینه نماشویی نمای مورد نظر برآورد می گردد.

 

به چه سوالاتی پاسخ می دهیم؟

معمولا سوالات بسیاری راجع به انواع خدمات نماشویی، شستشوی نما و سطوح، نماشویی بدون داربست، قیمت نماشویی در تهران، شستشوی نمای ساختمان در مشهد، نماشویی ارزان، شستشوی نمای ساختمان با واترجت، شستشوی نما با راپل، شستشوی نمای کامپوزیت، سندبلاست نمای ساختمان، شستشوی دیوار سنگی، سندبلاست دیوار آجری، پاکسازی نمای ساختمان، نماشویی با طناب، تفاوت نماشویی واتر جت با واتر سندبلاست و… وجود دارد که مطالعه توضیحات مکتوب هر کدام از این سوالات ممکن است از حوصله شما خارج باشد. در صورتی که سوالی داشتید با ما تماس بگیرید.