نماشویی بدون داربست

نگهداری از بافت خارجی یک ساختمان قدیمی به طور کلی شامل تعمیر سنگ تراشی، سقف و دهانه ها می شود. در بیشتر موارد، این به معنای مرتب کردن مجدد آجرکاری، تخته‌کاری مجدد سقف و رنگ‌آمیزی قاب‌های پنجره است. در واقع تمیز کردن نما و از بین بردن کثیفی های انباشته شده سال ها به صورت بسیار کم و با دلایل خوب انجام می شود.

نمای بیرونی ساختمان اولین قسمتی است که بدون توجه به ساختمان اداری یا مسکونی، هتل و رستوران و غیره مورد توجه مشتریان قرار می گیرد، نظافت و شستشوی به موقع و اصولی نما علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت ظاهر، از آسیب دیدن نما و افزایش طول عمر آن جلوگیری می کند.

اما آنچه بسیاری از افراد در مورد نظافت نما فکر می کنند قرار گرفتن در ارتفاع یا چسبیدن به طناب و در یک کلام ریسک و خطرات فراوان است. اما یک روش جدید و تخصصی وجود دارد که به وسیله آن تنها یک دستگاه کاملاً مکانیزه می تواند نما را تا ارتفاع مشخصی شستشو دهد.

چرا باید نمای ساختمان خود را بشوییم؟

در گذشته برای تمیز کردن نمای سنگی مثلا یک ساختمان بزرگ، از روش­های سنتی مثل داربست استفاده میشد. این داربست ها به طور وسیع کل ساختمان را فرا می گرفتند تا دسترسی کامل به آن ساختمان را فراهم کنند.

این روش به دلیل کند بودن و نامرتب کردن فضای ساختمان، هزینه بالایی نسبت به روش های دیگر داشت. همچنین وجود داربست ها برای کارکنا بسیار آزاردهنده بود. بکارگیری این روش درحاضر بسیار کم شده و در حال کنار گذاشتن است.

ساختمان ها در هر زمان و هر مکان بعد از مدت ها نیاز به تعمیر و تمیزکاری اساسی پیدا خواهند کرد و اگر این تعمیر و تمیزکاری به موقع انجام نشود موجب خرابی و خسارات جبران ناپذیر برای آن ساختمان خواهد شد.

یکی از موارد مهم در نگهداری و قدمت ساختمان­ها، شست و شوی نما می باشد. زیرا اگر به موقع انجام شود باعث زیبایی ساختمان شده در غیر این صورت ظاهری زشت و ناپسند به ساختمان خواهد داد و پس از مدتی باعث تخریب نمای آن می شود. حدالامکان باید نماشویی ساختمان سالی یک بار انجام شود.

عملیات نظافت نما شامل چه مواردی می شود؟

در فرآیند شستشو لازم است تمامی آلودگی ها و گرد و غبار حذف شود. دلایل زیادی وجود دارد که نما را کثیف می کند از جمله بارندگی و باد، نزدیکی به مراکز صنعتی مانند کارخانه ها، قرار گرفتن در مناطق شلوغ شهری و دوده های حمل و نقل عمومی، فضولات پرندگان و … . چوب، کامپوزیت، شیشه، فلزات و انواع سنگ ها از جمله مصالح به کار رفته در نمای ساختمان ها می باشد.

این تنوع بالا لزوم استفاده از دستگاهی مناسب را نشان می دهد که نما را بدون آسیب و خراش شستشو دهد. این امر با استفاده از دستگاه نماشویی بدون داربست و پنجره قابل دستیابی است.

قیمت نماشویی بدون داربست ساختمان

در تمیز کاری و شست و شوی ساختمان­ها عوامل متعددی موجب می شود که قیمت­ها با هم اختلاف داشته باشند. مثلا در یک ساختمان بلند مانند برج ها شستشوی خاص خود را دارند و مسلما قیمت آن با ساختمانی با طبقاتی کمتر و حتی خانه ویلایی­ها متفاوت است.

متراژ ساختمانها هر چه بیشتر باشد و مواد شوینده که استفاده می شود و زمانی که برای آن صرف می شود، در نماشویی بدون داربست  قیمت آن بیشتر می شود و هر چه کمتر باشد این متراژ قیمت آن هم کمتر خواهد شد، البته فاکتور دیگری هم که قابل توجه است و باید به آن پرداخت در تعیین قیمت، میزان آلودگی نماها است.

نظافت نماشویی بدون داربست و طناب

امروزه یکی از روش­های بسیار سریع و کم هزینه تر برای شست شوی نما استفاده از طناب است و می تواند جایگزین بهتری نسبت به روش­های پرهزینه باشد.

پمپ، سیستم فیلتراسیون، دسته تلسکوپی، انواع برس و لنت برای دسترسی آسان به تمامی قسمت­های نمای ساختمان از قسمت­های مهم این نماشویی بدون داربست است در این روش با استفاده از یک پمپ، آب را  به تمام قسمت های بالایی ساختمان فرستاده می شود.

با این دستگاه­ها شما می توانید تا ارتفاع 21 متری را بدون نیاز به داربست تمیز کنید بدون این که شما را خطری تهدید کند و جان شما را به خطر بیاندازد.

 

سیستم فیلتراسیون دستگاه نماشویی بدون داربست

فیلتراسیون قسمت اصلی دستگاه است که وظیفه تصفیه آب ورودی را بر عهده دارد. کلیه ناخالصی های آب با عبور از فیلتری از جنس رزین جدا می شود و در نتیجه عملیات شستشو با آب کاملاً خالص انجام می شود. پس از خشک شدن آب روی نما از ایجاد لکه و اثری از ماده شوینده جلوگیری می کند.

ساختار ارگونومیک دستگاه نماشویی بدون داربست

در شستشوی نمای بدون داربست، کاربر روی زمین قرار می گیرد و با کمک دستگاهی مجهز به دسته بلند، تا ارتفاع حدود 21 متری تمیز می شود. یکی از ویژگی های اصلی نماشویی مکانیزه مجهز بودن به دسته آلومینیومی تلسکوپی سبک و بادوام است که علاوه بر قابلیت تنظیم ارتفاع مورد نظر کاربر، شستشوی طولانی مدت و بدون خستگی را برای کاربر فراهم می کند.

دستگاه­های قابل استفاده برای نماشویی بدون داربست

در روش نماشویی بدودن داربست از دستگاه های پیشرفته و جدید استفاده می شود که عملا کار شستشو را به میزا قابل توجهی راحت تر کرده است.

انواع خدمات مانند شستشوی نما با واترجت، واتر جت پلاس، پوشاندن پاسیو، طناب، ربات های شستشو و… هستند  که می شود برای کار در ارتفاع از آن های برای نماشویی بدون داربست استفاده کرد اما قبل از نماشویی بهتر است که شما سنگ­های نما را ترمیم کنید و بعد از این روش­ها برای تمیزکاری استفاده کنید.

رعایت نکات ایمنی در نماشویی بدون داریست

اگر فردی تمایل به کار در ارتفاع را داشته باشد در ابتدا باید شرایطی را از نظر پزشکی دارا باشد:

  • صرع و سرگیجه نداشته باشد
  • فشار خون بالا و پایین نباشد
  • در حفظ تعادل خود مشکلی نداشته باشد
  • مواد مخدر و مشروبات الکلی استفاده نکند

و عدم داشتن بیماری هایی که موجب تهدید خطر در این شغل می شود.

جز این عواملی که به پزشک مربوط است عواملی دیگر مانند آموزش، کار با وسیله مورد نظررا هم باید در نظر بگیرند.

تجهیزات ایمنی که در این کار باید از آن ها استفاده شود عبارتند از:

  • هارنس
  • دسترسی به طناب
  • کاربین ها
  • طناب ها
  • کمربند ایمنی
  • و سامانه های متوقف کننده

در پایان با توجه به روش­های نوینی که برای تمیزکردن نمای ساختمان در نظر گرفته شده است بهتر است که از آن ها برای زیبایی ساختمان های خود با کمرتین هزینه و مشکلات مربوط به آنها بهره ببریم.