نماشویی بدون داربست

در تاریخ یکی از موثرترین راه­ها برای تمیز کردن نما ساختمان استفاده از داربست می باشد ولی با این وجود باز هم در این بین روش های دیگری نیز وجود دارد که از نماشویی با داربست بهینه­تر و ایمن­تر هستند. به همین علت نمی توان آن را یکی از عالی­ترین روش­ها برای نماشویی ساختمان در نظر گرفت.

نماشویی بدون داربست

یکی از روش­های محبوب در شست و شو، نماشویی بدون داربست است. نماشویی بدون داربست با استفاده از یک طناب و کمربند ایمنی انجام میشود. دلایل بسیاری وجود دارد که شما برای تمیزکاری ساختمانتان ممکن است به این روش رو آورید.

مثلا ممکن است ساختمان جاهایی را داشته باشد که نتوانیم آنجا داربست بزنیم یا اینکه تمام ساختمان با شیشه درست شده باشد و یا این که ساختمان به علت قدمت تاریخی که دارد بستن داربست برای آن خطرساز باشد و امکان آسیب وجود داشته باشد و بسیاری از دلایل دیگر که نماشویی بدون داربست را از روش­های دیگر متمایز میکند.

روش­های مختلف نماشویی ساختمان

بر کسی پوشیده نیست که نماشویی ساختمان برای بازگرداندن جذابیت و طراوت ساختمان بسیار مهم و کاربردی است. برای انجام این کار دو روش وجود دارد:

  1. نماشویی با داربست
  2. نماشویی بدون داربست

 

نماشویی با داربست

در ابتدا برای تمیزکاری ساختمان استفاده از داربست بسیار روش مناسبی بود زیرا در آن کارکنان امنیت بالایی داشتند و با استفاده از کمربندهای ایمنی از خود محافظت می کردند اما این روش طولی نکشید به علت مقرون به صرفه نبودن بستن داربست از دور رقابت برای نماشویی بیرون رفت و کنار گذاشته شد.

نماشویی بدون داربست

همانطور که میدانید این روش نماشویی به علت مقرون به صرفه بدون باعث شد محبوبیت و طرفدارانی پیدا کند. در این روش ما باید از نیروهای خبره و کاردیده برای نماشویی استفاده کنیم و در این روش بیشتر اوقات از طناب استفاده می کنند.

 

نماشویی بدون داربست

 

تیم کار با طناب آماده ارائه تمامی خدمات مربوط به نمای ساختمان در شهرهای مشهد و کیش است.

مزایای استفاده از روش نماشویی بدون داربست

نمای ساختمان بسیار مهم است زیرا نمایانگر نمای مجموعه ساختمان شماست. شستشو و نظافت نما نقش مهمی در جذاب و چشمگیر جلوه دادن ساختمان شما خواهد داشت و از طرفی تمیزی محل زندگی و کار روح انسان را شاداب می کند.

تعدادی از مزایای واضحی وجود دارد که نماشویی بدون داربست با طناب ( تکنیک راپل ) را از نماشویی سنتی با داربست متمایز می کند. این امر کاملا بدیعی است که استفاده از طناب بسیار مقرون به صرفه­تر، سریع­تر و ایمن­تر از بستن داربست بر روی ساختمان­ها است.

برخی از این مزایا عبارتند از:

  • هزینه

اولین نکته­ای که در زمان استفاده از نماشویی بدون داربست به ذهنمان خطور خواهد کرد، هزینه آن می باشد که همانطور که گفتیم به صرفه­تر از داربست است. دسترسی به طناب صنعتی نه تنها به تجهیزات کمتری نیاز دارد، بلکه سریعتر است و زمان تلف شده در ساخت و ساز را کاهش می دهد.

هنگامی که شما برای نماشویی ساختمان داربست را انتخاب کنید، باید هزینه ای را برای عوامل عملیاتی بپردازید تا سازه را برپا کنند و سپس کار را تکمیل نمایند. هزینه تامین داربست نیز باعث افزایش قیمت انتخاب این روش می شود.

  • سرعت

بدون شک دسترسی طناب صنعتی به زمان کمتری نیاز دارد و نسبت به داربست وسیله دسترسی سریع تری است. در حالی که ممکن است چند روز طول بکشد تا داربست مورد نیاز برای تکمیل یک کار نصب شود، برای دسترسی به طناب فقط از چند دقیقه تا چند ساعت زمان لازم است.

  • ایمنی

اگر چه روش­های دسترسی با طناب خطرناک به نظر می رسند، اما بسیار ایمن­تر هستند و آمار ایمنی بسیار بهتری نسبت به هر وسیله دیگری برای دسترسی به فضای بالای ساختمان و کار در ارتفاع را دارند. در این روش از یک کمربند ایمنی استفاده می کنند که در صورت لیز خوردن از سقوط ایمن بمانند.

  • انعطاف پذیری

روش های دسترسی با طناب بسیار انعطاف پذیر هستند و اغلب تنها گزینه برای انجام  کارهای خاص هستند. از آنجایی که تکنیک های دسترسی با طناب به مقدار زیادی فضای باز، به منظور راه اندازی تجهیزات داربست نیاز ندارند،  میتوانند به مکان­های بسیار دشوار دسترسی داشت.

سقف های گنبدی، کانال­هایی که شکاف دارند و سایر سازه­هایی که به راحتی قابل دسترسی نیستند. با استفاده از تکنیک راپل  به آسانی می شود به سرعت بازرسی، تعمیر و یا با کمی مشکل تعویض کرد.

  • شکسته شدن داربست

اگر از داربست استفاده کنید به دلیل مشغول کردن فضای بیشتر ساختمان، امکان دارد که به علت شکستگی و … رفت و آمد کارکنان یا مشتریان را به خطر بیاندازد. در صورتی که، تکنسین­های دسترسی با طناب از بالا به پایین کار می کنند و باعث ایجاد اختلال کمتری در نمای ساختمان یا ورودی ساختمان می شوند.

 

نماشویی بدون داربست

 

  • زیبایی شناسی

یکی دیگر از این عوامل استفاده نکردن از داربست به دلیل از بین بردن زیبایی ساختمان برای مدتی می باشد. بر خلاف داربست استفاده از طناب حداقل تاثیر را در نمای ساختمان خواهد داشت.

در این قسمت ما تفاوت نماشویی بدون داربست و مزایای  آن را بیان کرده­ایم  شاید برای همه نمایان باشد که استفاده از روش بدون داربست بهتر از سایر روش­ها می باشد.

قیمت نماشویی ساختمان  بدون داربست

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم قیمت نماشویی ساختمان به عوامل بسیاری بستگی دارد، یکی از این عوامل استفاده از روش شست و شوی نمای ساختمان با داربست یا بدون داربست است. عوامل بعدی مثل جنس نما، متراژ ساختمان، مقدار میزان کثیفی ساختمان، تعداد طبقات و غیره هستند.

به همین علت نمی توان قیمت دقیقی از نماشویی ساختمان ارائه کرد. اما ما میدانیم که استفاده از روش نماشویی بدون داربست و با طناب به علت حذف هزینه­های اضافی اعم از نصب و تهیه لوزم مورد نیاز و … می تواند مقرون به صرفه­تر از نماشویی با داربست باشد.

در پایان

روش­های شستشوی نما با هم متفاوت هستند و هر کدام از روش­ها مزایای مربوط به خود را دارند. در واقع نمیتوانیم از تاثیر نماشویی بر فروش و اجاره ساختمان مورد نظر چشم پوشی کنیم. در هر صورت شستشوی نمای ساختمان به افراد متخصص باید واگذار شود و آن­ها با تخصصی که در اختیار دارند برای تمیز کردن نما اقدام خواهند کرد تا با دقت لازم انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.