برای کاهش خسارت و خرابی ناشی از برخورد دو ساختمان مجاور به یکدیگر در زمان نشست ساختمان یا وقوع طوفان و زلزله، فضایی خالی بین ساختمان ها در نظر گرفته می شود که به این فضا درز انقطاع گفته می شود. علاوه بر این، فاصله مذکور مانع از افتادن بار ساختمان های مجاور بر روی یکدیگر می شود.

درز انقطاع معمولا برای ساختمان های بیش از 4 طبقه یا با ارتفاع بیش از 12 متر در نظر گرفته می شود. پس از پایان کار و برای جلوگیری از تبدیل شدن به منبع آلودگی، پر شدن این فضا با خاک و خاشاک و اجسام به هنگام وزش باد، ورود و لانه سازی پرندگان و حیواناتی مانند موش، گربه، حشرات و… لازم است این فاصله پوشانده شود.

بستن و پوشاندن درز انقطاع باید به نحوی باشد که در هنگام زلزله خاصیت خود را حفظ کرده و مانع از صدمه به ساختمان مجاور شود.

امروزه بهره گیری از مهارت دسترسی با طناب جایگزین، دشواری نصب داربست و کرایه بالابر شده و قدرت مانور بالا و امکان دسترسی به نقاط دور از دسترس، پوشاندن درز انقطاع با این روش را متداول و مقرون به صرفه کرده است.

 

روش های بستن درز انقطاع

روش های مختلفی برای پر کردن درز انقطاع وجود دارد. متداول ترین آن پر کردن فاصله با فوم و پوشاندن آن با توری مرغی و کشیدن یک لایه سیمان روی آن می باشد. روش دیگر پیچ و رولپلاک کردن ورق گالوانیزه روی درز انقطاع است. بستن درز با توری مرغی و پیچ و رولپلاک کردن آن هم متداول است. همچنین انواع مختلفی از ورق ها و توری های فلزی و پلاستیکی را می توان برای بستن درز انقطاع استفاده کرد.

 

چه مواقعی استادکاران کار در ارتفاع به کمک شما می آیند؟

– به این نتیجه می رسید که برپایی داربست برای پوشاندن درز انقطاع به صرفه نیست.

– به این نتیجه می رسید که زمان پوشاندن درز انقطاع از پروسه اجاره، حمل، نصب و جمع آوری داربست کوتاه تر است.

– به این نتیجه می رسید که بدون کمترین مزاحمت برای عابران و همسایه کار بستن درز انقطاع را به سرانجام برسانید.

در این زمان با ما تماس بگیرید. استادکاران آموزش دیده ما در حداقل زمان ممکن با استفاده از تکنیک طناب و راپل نسبت به بستن درز انقطاع ساختمان شما اقدام می کنند.

 

بستن درز انقطاع

چه کارهایی انجام می دهیم؟

– بستن درز انقطاع

– بستن درز انبساط

 

هزینه بستن درز انقطاع چقدر است؟

هزینه بستن درز انقطاع به مساحت کار، مدت زمان اجرا، ارتفاع کار، مواد و تجهیزات مورد نیاز، ابزار و آلات مورد استفاده، ارتفاع کار و دشواری دسترسی بستگی دارد. پس از تماس شما یکی از کارشناسان گروه ایمن ارتفاع مهام به محل شما اعزام شده و پس از بازدید، هزینه بستن درز انقطاع را برآورد می کند.

 

به چه سوالاتی پاسخ می دهیم؟

اگر سوالی در زمینه بستن درز انقطاع بین دو ساختمان، کاربرد درز انقطاع، درز انقطاع در مقررات ملی، پیچ و رولپلاک روی نما، قیمت پوشش درز انقطاع، بستن درز انقطاع با طناب، نصب توری مرغی، هزینه بستن درز انقطاع و… دارید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ داده و شما را راهنمایی کنند.