نماشویی با طناب

در بسیاری از ساختمان­های مدرن و غیر مدرن شاهد این هستیم که برای جلوه بهتر ساختمان مسکونی، تجاری، اداری خود و زیباتر شدن آن از نما استفاده می کنند. نما، یکی از ساختار­های ضد آب و بیرونی ساختمان است که میتواند شامل انواع مختلف سازه­ها مانند ورق­های فلزی پروفیلی، پانل­های روکش فلزی  و یا دیوارهای شیشه­ای و آلومینیومی باشد.

نماشویی بدون داربست

نظافت یکی از مهمترین کارهایی است که برای زیبایی ساختمان می توان انجام داد، زیرا جلوه مثبت و چشمگیرتری را به ساختمان میدهد. انواع مختلف نماشویی­ها را میتوان بصورت دستی یا به کمک ماشین ها و تجهیزات خاص انجام داد.

عوامل مختلفی مانند آلودگی ها، باد و باران و شرایط جوی نقش مهم در آلودگی نمای ساختمان ها دارند. نمای ساختمان می تواند شامل در، آجرها، نماها، پنجره­ها و… باشد که هر کدام از این­ها روش خاص خود و مواد شوینده متفاوتی را برای شستشو نیاز دارند.

 

نماشویی ساختمان در شهرهایی مانند تهران، مشهد، کیش و … که علاوه بر جمعیت زیاد، سالانه پذیرای مسافران زیادی هستند، اهمیت زیادی دارد. زیرا با افزایش تردد اتومبیل ها و افراد و در کل وسایل نقلیه آلودگی هوا بیشتر شده و در نهایت نمای ساختمان بسیار آلوده و کثیف می شوند. از این رو باید به طور مرتب و برای جلوگیری از خرابی نما از نماشویی ساختمان کمک گرفت.

علت تمیز کردن نمای ساختمان

شاید بسیاری از افراد این سوال در ذهنشان باشد که برای چه باید هزینه اضافی را متقبل شوند و نماشویی ساختمان را انجام دهند. همه ما می دانیم هنگامی که ساختمانی تمیز باشد جلوه مهمانوازتری و زیباتری دارد و همچنین این تمیزی نما معرف کسب و کار شما خواهد بود.

نماشویی بدون داربست

به همین علت یک ساختمان زمانی جلوه عالی و خوب از خود نشان می دهد که عاری از هر گونه آلودگی و کثیفی باشد. پس  بهتر است قبل از این که کثیفی نما به عمق ساختمان وارد شود، با استفاده یکی از روش­های نماشویی اقدام به شستشوی نمای ساختمان کنید.

علاوه بر این، کثیفی ساختمان موجب آسیب به بافت آن می شود. البته همه نماهای ساختمان نیاز به مراقبت و توجه یکسانی ندارند عواملی مانند  موقعیت مکانی، عملکرد، و شرایط جغرافیایی و جوی ساختمان، همگی در تعیین سطح پاکسازی لازم برای دستیابی به ظاهر مطلوب نقش دارند.

انواع روش­های نماشویی ساختمان

در نماشویی ساختمان روش­های مختلفی برای تمیزکاری وجود دارد. شاید برای شما قابل تشخیص نباشد که ساختمان شما با کدام مکانیزم شستشو باید عملیات نماشویی انجام شود به همین علت بهتر است قبل از هر اقدامی این کار را به متخصص آن بسپارید. انواع نماشویی شامل:

  • نماشویی با داربست
  • نماشویی بدون داربست ( طناب )
  • نماشویی با تی­های تلسکوپی
  • نماشویی با استفاده از بالابر
  • نماشویی با دستگاه های واتر جت

نماشویی با داربست

یکی از این روش­های قدیمی که در نماشویی استفاده می کنند نماشویی با داربست می باشد. در این روش با استفاده از میله­های بسیار شروع به بستن داربست می کنند. هر چند که این روش بسیار رایج است در بین مردم، اما معایب خاص خودش را هم نیز دارد.

نماشویی با داربست

کارکنانی که برای نماشویی از این روش استفاده می کنند فضای ایمنی را در اختیار ندارند و در لحظه سقوط به دلیل نداشتن کمربند ایمنی امکان خسارات جبران ناپذیری برای فرد اتفاق خواهد افتاد به همین علت می تواند جزو یکی از پر خطرترین روش­های شستشو معرفی شود.

علاوه بر آن استفاده از داربست باعث مزاحمت برای ساختمان­های دیگر و عابران پیاده می شود و زیبایی ساختمان را از بین می برد و مدت­ زمان طولانی، و کارکنان بیشتری نیاز دارد تا داربست را ببندند و یا آن را از ساختمان جمع کنند .

نماشویی بدون داربست ( طناب )

نماشویی با طناب یا بدون داربست یکی از بروزترین روش­های نماشویی در ساختمان­ها می باشد که امروز با استقبال فراوانی از سوی مردم مواجه است. در این روش طناب یکی از اجزای مهم نماشویی می باشد این طناب­ها از استحکام بالایی و مقاومت عالی برخوردار هستند.

دلیل اصلی که این روش را محبوب کرده است، هزینه کم­تر آن نسبت به سایر روش­ها می باشد و کارکنان در این روش از امنیت بالایی بر خوردار هستند زیر استفاده از طناب­ها و راپل کاری باعث جلوگیری از سقوط افراد می شود.

نماشویی با طناب

نماشویی با تی­های تلسکوپی

تی­های تلسکوپی از یک دسته بسیار بلند با قابلیت کوتاه و بلند شدن تشکیل شده است. با استفاده از این تی­های تلسکوپی شما می توانید هر بخش از ساختمان که مورد نظرتان است را تمیز کنید. در انتهای این تی یک شیلنگ وجود دارد تا از طریق آن بتوانید مواد شوینده را برای شستشو به مکان مورد نظر انتقال دهید.

نکته­ای که باید به آن توجه داشته باشید قیمت گران این روش می باشد به همین دلیل قابل استفاده برای بیشتر افراد نیست. از این روش بیشتر در فرودگاه های بزرگ، ترمینال­ها و… استفاده می کنند.

 

نماشویی با دستگاه های واترجت

یکی از روش­های نماشویی  که در ساختمان کاربرد دارد استفاده از نماشویی با دستگاه های واتر جت می باشد این دستگاه با استفاده از فشار آب، به راحتی می تواند لکه­ها، کثیفی­ها و … را از ساختمان­ها دور کند و سه فاز برای فشار آب دارد که شما می توانید بر اساس کثیفی و نوع بافت ساختمان خود یکی از این فازها را انتخاب کنید.

نماشویی با استفاده از بالابر

برخی از ساختمان­ها امکان دارد به علت قدمت بالایی که دارن نتوانید هیچکدام از روش­های بالا را برای نماشویی ساختمان استفاده کنیم به همین علت از بالابر برای نماشویی ساختمان­ها استفاده می کنیم. این روش هم از لحاظ ایمنی مورد قبول است ولی استفاده از آن هزینه بالایی را در بر خواهد داشت.

نماشویی با استفاده از بالابر

مزایا نماشویی در ساختمان ها

هنگامی که شما در خیابان راه می روید امکان دارد در بین راه خود با نماهایی مواجه باشید که به بافت اصلی آن­ها آسیب جدی وارد شده است و یا این که نما ترک خورده یا قسمتی از ریزش کرده و یا عواملی مانند این نمونه هایی که باعث کاهش کیفت نمای ساختمان می شود.

یکی از مزایایی که نماشویی ساختمان ها می تواند داشته باشد این است که می تواند از این عواملی که در بالا گفته شده است، جلوگیری کند و باعث شود که از هزینه هنگفتی که باید برای بازسازی نمای ساختمان خود متقبل شوید، جلوگیری شود.

بهره­وری در انرژی افزایش پیدا میکند و با عث می شود که ارزش ساختمان شما بالا برود. در هنگام وزش باد و عناصر طبیعی دیگر باعث تمیز شدن و شفافیت بصری ساختمان می شود.

نماهای محبوب با رنگ­ها، مدل­ها، و طرح­های بسیاری وجود دارد که شما می توانید از آن­ها در زیبایی ظاهری ساختمان خود استفاده کنید. نکته قابل توجه که باید به آن دقت کنید این است که هر چند مدت یک بار نماشویی ساختمان خود را انجام دهید تا از خرابی و هزینه اضافی برای ترمیم بافت­های ساختمانتان جلوگیری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.