سیمان کاری نما

امروزه نما به یکی از مهمترین اجزای یک ساختمان تبدیل شده است. بسیاری از افراد تمایل دارند که برای زیبایی ساختمان خود از نما استفاده کنند. انواع مختلفی از نماها وجود دارد که یکی از این نماها، سیمانکاری ساختمان است. سیمانکاری بدون داربست در شهرهای شلوغ مانند مشهد که رفت و آمد زیاد است بسیار کارآمد و پرطرفدار است.

 

سیمانکاری با طناب یکی از ارزان­ترین روش­های پوشش دهی ساختمان میباشد که برای مشتری از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر قیمت عواملی همچون مقاومت بالا و تنوع در استفاده از انواع سیمان­ها موجب شده است که در بین افراد از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.

نمای ساختمان­هایی که از سیمان است باعث می شود که از رطوبت و نم زدگی در هنگام بارندگی­ها جلوگیری شود. بنابراین استفاده از سیمانکاری در ساختمان­هایی که در مناطق شرجی قرار دارند استفاده از این نوع نما بسیار مورد قبول است.

سیمانکاری با طناب

نمای ساختمان می تواند علاوه بر نقش حفاظتی که برای ساختمان ایفا می کند، جلوه زیبا و دلنشینی به ساختمان شما ارائه کند. از همین رو برخی از پیمانکاران برای زدن نما به نمای سیمانی روی می آورند که علاوه بر کاهش هزینه­ها می تواند زیبایی خیره کننده­ای برای ساختمان شما به همراه داشته باشد.

همه ما میدانیم که سیمان یک ماده چسبناک است که می تواند ذرات را در کنار هم نگه دارد و چسبندگی قوی ایجاد کند. انواع سیمان­ها مانند سیمان سفید، سیمان رنگی، سیمان پوزولانی را داریم که از مقاومت و چسبندگی بالایی برخوردار هستند و می توانیم به عنوان نمای ساختمان از آن استفاده کنیم.

سیمان به دلیل مزایایی که دارد در نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. در مقابل نماهای سنگی، شیشه­ای، آجری  و… مقاومت بالایی دارد و از رطوبت و نم زدگی ساختمان­ها جلوگیری می کند و قیمت کمتری در مقابل نماهای دیگر شامل میشود.

برای اجرای سیمانکاری ساختمان روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش­ها استفاده از سیمانکاری بدون داربست و با طناب می باشد که نسبت به داربست از مزایای بیشتری برخوردار است و یکی از تکنولوژی های بروز دنیا می باشد که از آن در سراسر دنیا استفاده می کنند.

 

نمای سیمانی

در ابتدا برای انجام  این کار شما باید سطح ساختمان خود را با استفاده از نماشویی تمیز کنید و ساختمان شما باید عاری از هر گونه آلودگی و کثیفی باشد تا بتوانیم با رطوبتی که با نماشویی ایجاد شد سیمانکاری مرغوب و با مقاومت بالا را ارائه دهیم.

هنگامی که از نمای سیمانی میخواهیم استفاده کنیم متوجه خواهیم شد که تنوع بسیاری در نمای سیمانی وجود دارد. مثلا نماهایی که بیشتر از همه استفاده می شوند عبارتند از: سیمانکاری نما شسته، نمای رومی، نمای چکشی زیبا، نمای تگری، نمای کمچه­ای، نمای کلنگی، نمای تیشه­ای و… که می توانیم برای سیمانکاری ساختمان با طناب استفاده کنیم.

 

ویژگی­های استفاده از سیمانکاری با طناب

نمای ساختمان می تواند یک جزء خارجی از یک ساختمان باشد که نشانگر زیبایی یک ساختمان  از دید عموم است. ما می توانیم با استفاده از روش­های نوین مثل راپل کاری یا طناب بدون داربست این کار را به صورت عالی انجام دهیم و زیبایی ساختمان را دو چندان کنیم.

سیمانکاری ساختمان در فواصل مختلف سال می تواند با هم متفاوت باشد. در فصل­های زمستان و پاییز به علت سرما سیمان سریع سفت میشود و باید آن را سریع استفاده کرد. ویژگی­های مختلفی در سیمانکاری وجود دارد که می تواند آن را به یک انتخاب درست و مناسب برای نمای ساختمان تبدیل کند.

این عوامل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مقاومت عالی و بالا سیمان

سیمان به دلیل چسبندگی قوی که دارد از مقاومت بالایی در نما و ساختمان بهره­مند است و یکی از خصوصیات بارز سیمان مقاومت بالای آن می باشد.

 • هزینه پایین

همانطور که گفتیم سیمان از بقیه نماها بسیار ارزان­تر است و هنگامی که هزینه برای شما مهم باشد شما می توانید به عنوان گزینه مناسب آن را در نظر بگیرید و از آن استفاده کنید.

 • اجرای سریع

سیمان کاری به سرعت قابل اجرا است و نسبت به سنگ کاری نیاز به دقت بالایی برای تعیین اندازه سنگ­ها و… ندارد و سریع می­توانیم نمای سیمانی را بر روی ساختمان با ظرافت بالا پیاده سازی کنیم.

 • قابل پیاده سازی سیمانکاری با طناب

هنگامی که شما قادر نیستید از داربست بر روی ساختمان­های خود استفاده کنید یکی از روش­های جایگزین مناسب استفاده از طناب بدون نیاز به داربست می باشد و به دلیل استفاده از طناب شما می توانید بسیاری از هزینه های مربوط به نماکاری را کاهش دهید.

 

سیمانکاری نما

مزایا و معایب استفاده از سیمان در نما

تمام نماهایی که در ساختمان­ها استفاده می کنیم، معایب و مزایایی دارد. نمای سیمان نیز از این موضوع مستثنی نیست؛ از جمله مزایا و معایت سیمانکای در نما میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیمان مقاومت بالایی دارد.
 • در برابر تغییرات جوی آب و هوا می­تواند از ساختمان محافظت کند.
 • نمایی صاف و یکچارچه ارائه می دهد.
 • نسبت به نماهای دیگر ارزان تر است.
 • به دلیل وزن زیاد سیمان امکان افزایش وزن سازه مورد نظر وجود دارد که معایب سیمان محسوب می شود.
 • عایق خوبی برای مناطقی که دارای رطوبت است، نمی باشد.
 • با وجود آلودگی هوا و گرد غبار امکان دارد که به مرور زمان حالت تیره مانندی به خود بگیرد.

قیمت سیمانکاری با طناب

هنگامی که  فردی می خواهد برای ساختمان خود نمایی در نظر بگیرد اولین چیزی که برای آن­ها مهم و حیاطی است، قیمت و کیفیت کار می باشد. همه ما می دانیم که قیمت گذاری در سیمانکاری با طناب عوامل زیادی تاثیر گذار می باشد.

 

مثلا هنگام تعیین قیمت به عواملی همچون، مساحت ساختمان، نوع پروژه که می خواهد اجرا شود، شهر و منطقه ای که ساختمان قرار دارد، تعداد افراد مشغول به کار، مصالح به کار رفته در نما ساختمان، ابزارهای مختلفی که در هنگام کار استفاده می شود، مهارت که افراد دارند، طرح، تعمیرات قبل نما می باشد.

 

در هنگام ساخت و ساز یک ساختمان، نما می تواند بخش عمده­ای از هزینه­هایی که باید پرداخت کنیم را در بر دارد، شما می توانید با استفاده از نمای سیمان علاوه بر زیبایی که در ساختمان خود خلق می کنید، هزینه های حاصل از آن را نیز کاهش دهید.

اگر شما از سیمانکاری ساختمان با طناب استفاده کنید، قادر خواهید بود که در زمان کمتر با هزینه کمتر نمای ساختمان خود را به زیبایی هر چه تمام ­تر با تعداد افراد کمتر به پایان برسانید. برای انجام چنین کاری پیشنهاد می شود که با فراد با تجربه که در این زمینه متخصص هستند، مشورت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.